Osoblje restauracije Stari mlin u Ivancu prošloga je vikenda moralo donositi dodatne stolce u separe, koji je bio zamalo pretijesan za ivanečku kulturnu publiku, koja se u velikom broju odazvala na predstavljanje novog broja Ivanečke škrinjice u izdanju Ivanečkog kluba kolekcionara. A na svečanosti novog izdanja publikacije s popularno-znanstvenim tekstovima o kulturnoj baštini, povijesti, etnologiji i kolekcionarstvu širega ivanečkoga kraja, i ovoga puta okupili su arheolozi, muzeolozi, etnolozi, povjesničari, novinari, kolekcionari i brojni drugi kulturni radnici iz Varaždina, Ivanca i šire okolice.
- Drago nam je što je novi broj u cijelosti tiskan u boji, što možemo zahvaliti financijskoj potpori Grada Ivanca. Veseli također što su se svojim istraživačkim radovima u časopis uključili i učenici i djelatnici Osnovne škole u Ivancu – naglasio je u uvodnoj riječi mr. sc. Siniša Krznar, glavni urednik Škrinjice.
Viša kustosica Gradskoga muzeja Varaždin Spomenka Težak opširnije je govorila o pojedinim temama iz publikacije, te pritom izrazila zadovoljstvo što su u njoj prvi put objavljeni i stručni osvrti na pet objavljenih knjiga s tematikom iz ovoga kraja.
- Riječ je o knjigama Ivanec kroz slojeve prošlosti – Deset godina arheoloških istraživanja u Ivancu dr. Juraja Belaja, zatim, Josip Kraš – Zbornik radova urednika Branka Dubravice, Trakošćan-burg-muzej, u izdanja Dvora Trakošćan, te Rudarstvo Hrvatskoga zagorja Vlaste Krklec i Vjerska razglednica Voće u rijeci i slici vlč. Josipa Drvoderića – naglasila je S. Težak. Potom se posebno osvrnula i na radove drugih autora, Ivana Kneževića, Vladimira Gregura, Borisa Jagetića Daraboša, Siniše Krznara, Daniela Šantalaba, Borislava Kušena, Suzane Jagić, Marijana Kraša, Ljerke Albus i Božene Carević.
Glazbeni program priredile su prof. Sanja Čanžar i prof. Kristina Križanić.(ljr)